niedziela, 22 stycznia 2012

Wnętrze na miarę czasów

O ekonomicznym kryzysie w Polsce i na świecie słyszy się już od ponad 2 lat. Wszystkie ceny powędrowały pod sufit, a wysokość wynagrodzeń ani drgnie. Trzeba wprowadzać oszczędności, znajdywać dodatkowe źródła dochodu u bardziej uważać na to co i gdzie się kupuje.

W wielu obszarach życia musiały nastąpić zmiany, aby dostosować działania do aktualnych warunków. Wiedzą o tym nawet projektanci i architekci.

Z myślą o panującym kryzysie rewidują oni swoje projekty dając klientom to czego oczekują na miarę bieżących okoliczności. Holenderskie studio projektowe Tjep, zatrudnione do stworzenia wnętrza restauracji Fabbrica Bergen w Bergen, w Holandii. Zmiana zamysłu twórców tego wnętrza jest tym bardziej widoczna ponieważ wcześniej stworzyli oni lokal tej samej restauracji w Rotterdamie o dużo bardziej wytwornym i, jak sami piszą na stronie internetowej, "świecącym" charakterze.
Fabbrica w Bergen prezentuje inny rodzaj estetyki, bardziej surowy, bliżej natury, organiczny.

Klienci restauracji jedzą zamówione dania w drewnianych, prostych kabinach, do których wejście wymaga pokonania 3-5 stopni na małych drabinkach. Studio Tjep, autorzy projektu przyznają, że celowo nie stosują kolorowych i połyskujących wykończeń pozostawiając czysty materiał na wierzchu, aby dostosować atmosferę miejsca do aktualnych warunków ekonomicznych na świecie a tym samym do wymagań klientów.

www.fabbrica-bergen.nl
www.tjep.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz